INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - FC BARCELONA

Real Madrid TV schimbă placa » Pe cine a pus „tunurile” la finalul El Clasico

Jucătorii Realului, și nu arbitrii, au fost „clienții” Real Madrid TV după El Clasico / Foto: GettyImages

Articol de - Publicat duminica, 27 octombrie 2024, 12:32 / Actualizat duminica, 27 octombrie 2024 12:58

Real Madrid a pierdut la scor, 0-4, derby-ul cu FC Barcelona, după o primă repriză albă.

Eșecul drastic suferit de Real Madrid în fața Barcelonei i-a obligat pe jurnaliștii de la Real Madrid TV să schimbe tematica emisiunii pe care o realizează după fiecare meci al echipei blanca. Specializați în a critica arbitrajele potrivnice campioanei Europei, ei n-au avut ce-i reproșa de data aceasta „centralului” Sánchez Martínez. Așa că s-au luat de jucătorii lui Carlo Ancelotti.

Fază de povestit nepoților în Premier League » În minutul 93, gazdele atacau 4 la 1: incredibil ce s-a întâmplat 11 secunde mai târziu
PREMIER LEAGUE

Real Madrid TV, altfel: „Nu poți obiecta la nimic. Victoria este de necontestat”

„Suporterii madrileni ar trebui să fie mulțumiți de prima repriză, dar pe bună dreptate sunt supărați de performanța echipei lor” - așa și-a început Real Madrid TV analiza El Clasico, sâmbătă seară. „Două reprize foarte diferite. Nu poți obiecta la nimic.

Lewandowski a valorificat primele două situații pe care le-a avut Barcelona și, de acolo, a fost o loterie. Diferența s-a făcut, practic, la eficacitate. Madridul a fost mai bun în prima repriză, Barcelona în cea de-a doua.

În prima, Real ar fi putut avea 3-0, dar nu a omorât jocul. A avut ocazii foarte clare și nu a marcat niciuna, iar Barcelona le-a marcat aproape pe toate. Victoria este de necontestat”.

Real Madrid TV: „Zero agresiune, zero atitudine”

Apoi, analiza celor de la Real Madrid TV a devenit mai contondentă. „Este o pedeapsă pentru Real Madrid. Scorul este foarte mare. O înfrângere foarte grea. Repriza a doua a fost oribilă, au jucat ce și-a dorit Barcelona. Zero agresiune, zero atitudine”, s-a comentat în studio.

Kylian Mbappé, care a ratat două ocazii clare împotriva lui Iñaki Peña și a fost prins de opt ori în ofsaid, a fost considerat marele vinovat: „Două goluri anulate pentru ofsaid. Practic de o unghie, de câțiva milimetri.

Lewandowski a marcat mai mult decât el cu mai puține ocazii. Lui și Vinicius le-a lipsit puțină concentrare pentru a evita ofsaidul”.

+17 FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„A întors Dan Șucu armele împotriva ta?” » Daniel Niculae, la podcastul GSP „2 la 1”: „Atunci s-a stricat totul! Vă spun ce s-a întâmplat în lojă, la Constanța”
FCSB - Rapid » Echipele probabile: surpriza pregătită de Marius Șumudică

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”