INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BLACKPOOL - MANCHESTER UNITED 2-3

Revenire spectaculoasă a lui United în faţa lui Blackpool şi liderul din Anglia e neînvins de 28 de meciuri!

Dimitar Berbatov

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 26 ianuarie 2011 12:38

Manchester United a reuşit o revenire spectaculoasă în meciul cu Blackpool, după ce a fost condusă cu 2-0 la pauză.

Cathcart (15) şi Campbell (43) au semnat reuşitele gazdelor. Seria de 27 de meciuri fără înfrîngere părea să se încheie marţi seara, dar Dimitar Berbatov i-a readus la viaţă pe oaspeţi, marcînd pentru prima dată în minutul 72. Două minute mai tîrziu (74), Javier Hernandez a restabilit egalitatea. Cu doar două minute înainte de finalul timpului regulamentar, acelaşi Berbatov a mai lovit o dată, aducînd victoria pentru Manchester United.

Berbatov a ajuns la cota 19 în acest sezon. "Avem mentalitatea necesară să revenim şi să cîştigăm chiar şi atunci cînd sîntem conduşi cu 2-0", spune bulgarul.

Manchester United ocupă prima poziţie în clasamentul Premier League, cu 51 de puncte, la 5 puncte distanţă de Arsenal Londra, următoarea clasată.

Ultima înfrîngere a lui United în campionat datează din 3 aprilie 2010, 1-2, cu Chelsea Londra.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Nu s-a văzut la TV » Haos imediat după Dinamo - Botoșani: ce s-a întâmplat pe „Arcul de Triumf”
Simona Halep la 33 de ani » Cu cine și-a petrecut sportiva ziua de naștere
Tenis
Cu ce se ocupă acum Anita Gorbicz, legenda handbalului din Ungaria » Tocmai a fost confirmată pe poziție
Handbal

„Nu mă mai uit la meciurile lui. Îi urez succes!” » Antrenorul care l-a descoperit pe Ștefan Târnovanu, mărturie dureroasă, chiar după FCSB - RFS

Gigi Becali, dezlănțuit după victoria FCSB! 3 jucători remarcați: „Nu doar că-i măresc contractul, îi iau și apartament!” + „Miculescu e jucător de luptă, o să joace cu PAOK”