INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AUSTRIA

CUPA AUSTRIEI. FOTO Sărbătoare cu distanțare! Ce au făcut jucătorii lui Salzburg după ce au câștigat un nou trofeu

RB Salzburg a cucerit pentru a 7-a oară în ultimii nouă ani Cupa Austriei. +4   FOTO
RB Salzburg a cucerit pentru a 7-a oară în ultimii nouă ani Cupa Austriei.

Articol de - Publicat sambata, 30 mai 2020 14:58

RB Salzburg a cucerit pentru a 7-a oară în ultimii nouă ani Cupa Austriei, după o finală câștigată ușor: 5-0 cu Lustenau, o echipă de liga secundă.

Pentru Red Bull Salzburg, această finală a Cupei Austriei (a 7-a cucerită în ultimii nouă ani) a fost o joacă de copii. A câștigat ușor ultimul act: 5-0 cu Lustenau, locul 7 în liga secundă (Szoboszlai 19, Stumberger 21 autogol, Okafor 53, Ashimeru 65 și Koita 79).

La sfârșit, și sărbătoarea triumfului a fost cu distanțare, spre amuzamentul jucătorilor. Care și-au luat singuri medaliile și au făcut poza de grup cu trofeul la distanță unii de alții. Fiecare ridicând cupa.

Meciul s-a disputat la Klagenfurt, cu porțile închise.

VIDEO. Match Preview. Paderborn - Dortmund: ”Oaspeții caută să-și revină după înfrângerea cu Bayern”

E decis! Finala Ligii nu va fi la Istanbul! Motivul uluitor pentru care turcii refuză cel mai important meci al anului

Kai Havertz, fenomen la 20 de ani: a setat un record impresionant în Bundesliga

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce pensie are Ilie Năstase, după recalculare: „Nici mai mult, nici mai puțin!”
Tenis
Dinamo încearcă să dea lovitura cu doi internaționali români » Unul e format de Hagi, altul a debutat și la prima reprezentativă

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”