INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VIDEO

SEVILLA - BARCELONA 2-0 // VIDEO + FOTO Barcelona e cu un pas în afara Cupei Spaniei, după 0-2 cu Sevilla » Catalanii, fără gol după 39 de meciuri

Barcelona - Sevilla // FOTO: Reuters +5   FOTO
Barcelona - Sevilla // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat joi, 24 ianuarie 2019 08:53

Barcelona, deținătoarea Cupei Regelui, este la un pas să fie eliminată din sferturile competiției, după 0-2 cu Sevilla, pe terenul andaluzilor. Returul are loc pe 30 ianuarie, la Barcelona.

Cu o echipă fără Messi, Luis Suarez și Busquets, dar cu nou-venitul Kevin Prince Boateng, Barcelona nu a putut face față elanului andaluzilor, care au avut mai multe ocazii.

Sevilla a deschis scorul în minutul 58, prin mijlocașul Pablo Sarabia. Acesta a primit o minge în careu, la colțul lung, și a marcat cu un șut din prima.

Pe final de meci, chiar dacă au intrat Coutinho și Luis Suarez, tot Sevilla a marcat. Ever Banega a centrat pe jos, iar Ben Yedder a profitat de lipsa de marcaj și a înscris din 3 metri. Barcelona nu a putut marca și va avea o misiune dificilă în retur, pe Camp Nou.