INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TRANSFER

Valdes ar putea ajunge să joace în Est » Cu ce contract bombă îl ademenesc ruşii

Articol de GSP - Publicat joi, 28 martie 2013 00:00 / Actualizat joi, 28 martie 2013 16:17

Victor Valdes are contract cu Barcelona până în vara anului viitor şi a refuzat prelungirea întelegerii în luna ianuarie.

Evoluţia bună a portarului catalan în partida Spania - Franţa, din preliminariile pentru Campionatul Mondial 2014, cît şi prestaţia din Liga Campionilor cu Barcelona l-au transformat pe Valdes într-o ţintă pentru cluburile europene.

Anzhi este prima echipă care se arată înteresată de transferul lui Valdes, informează Marca. Ruşii sunt dispuşi să-i plătească un salariu de 10 milioane de euro pe sezon, cifra care ar putea creşte în funcţie de obiective şi clauze contractuale.

La Anzhi sunt legitimaţi alţi doi jucători care au trecut prin La Liga, Samuel Eto'o, căpitanul echipei şi Roberto Carlos, pe postul de director sportiv. Camerunezul Eto'o rămâne cel mai bine plătit jucător, încasînd 20 de milioane de euro pe an de la ruşi.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”