INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PORTUGALIA

VIDEO Golul săptămînii vine din derby-ul Portugaliei: un stîng necruţător din 16 metri

Nemanja Matic (foto: reuters)

Articol de GSP - Publicat luni, 14 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat luni, 14 ianuarie 2013 13:52

Benfica şi Porto au terminat la egalitate, scor 2-2. Meciul a fost închis după primele 20 de minute şi nimeni nu a reuşit să se distanţeze clar în lupta pentru titlul din Portugalia

Cele două rivale neînvinse în campionat s-au întîlnit în speranţa că una dintre ele va reuşi să o ia în faţă. Benfica are cu 3 puncte în plus faţă de Porto, dar fosta echipă a lui Cristi Săpunaru are un meci mai puţin disputat.

Eliaquim Mangala a marcat pentru oaspeţi, Benfica egalînd prin şutul extraordinar marcat de Nemanja Matici, un voleu cu stîngul din 16 metri!

Jackson Martinez a readus Porto în avantaj, dar Nicolas Gaitan i-a liniştit din nou pe fanii echipei vulturului. Niciuna dintre echipe nu a reuşit să decidă meciul în repriza a doua.

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
FCSB a recunoscut interesul pentru Lukas Zima! Anunțul făcut de Becali: „Ne trebuie un portar, lui Vlad nu-i mai arde!”
Lyon - Marseille, cel mai nebun meci al sezonului » OM a jucat în 10 din minutul 5: incredibil cum s-a terminat derby-ul

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură