INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA

VIDEO Nebunie pe Stamford Bridge! Chelsea obține un punct în minutul 90+8, însă tremură în privința retrogradării

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 ianuarie 2016 18:51

Chelsea a remizat cu Everton, 3-3, și e la numai șase puncte distanță de zona retrogradării. Distanța ar putea fi și mai mică, dacă Swansea, primul loc retrogradabil, obține ceva din meciul de pe teren propriu cu Watford, programat luni.

Click aici pentru VIDEO!

După o primă repriză fără goluri, oaspeții au punctat de două ori în primele 10 minute ale părții secunde. Autogolul lui Terry (50) și reușita lui Mirallas (55) le-a permis oaspeților să se distanțeze. Chelsea a egalat însă rapid prin Diego Costa (64) și Fabregas (66).

Funes Mori părea să aducă victoria celor de la Everton cu golul din minutul 90, însă Terry și-a spălat păcatele de la primul gol primit de echipa sa. Fundașul londonezilor a înscris în al optulea minut de prelungiri, aducînd un punct echipei sale. Nici un alt gol din Premier League nu s-a mai marcat atît de tîrziu în ultimii 5 ani!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”