INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Real Madrid s-a împiedicat la Osasuna, 2-2 » Ramos bate toate recordurile: a doua eliminare într-o lună

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 decembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 14 decembrie 2013 19:18

Elevii lui Carlo Ancelotti au început foarte slab partida din deplasarea de la Pamplona, iar în minutul 39 Osasuna conducea cu 2-0.

Sergio Ramos a văzut cartonaşul roşu în minutul 44 VIDEO (al doilea în ultima lună, luase roşu şi cu Galatasaray, în Ligă, în minutul 26, pe 27 noiembrie, 4-1 scor final) şi totul părea să se îndrepte către un final dezastruos pentru madrileni, dar Isco a înscris la doar un minut şi echipa sa a intrat cu 1-2 la pauză VIDEO.

Pepe a marcat în mintul 80 pentru 2-2 (VIDEO), iar acesta a fost şi scorul final. Realul rămîne la 2 puncte de Barcelona şi Atletico, dar are un meci mai mult.

Cristiano Ronaldo a jucat al 150-lea meci în campionat pentru Real Madrid, avînd cele mai multe goluri într-un top al fotbaliştilor care au ajuns la acest număr de partide: Ronaldo (163 de goluri în 150 de meciuri), Mundo (14), Puskas (137), Zarra (136), Di Stefano (127). Ronaldo e la Real din 2009.

18 eliminări în 371 de meciuri pentru Real Madrid are Sergio Ramos

OSASUNA - REAL MADRID 2-2
Au marcat: Oriol Riera (16 VIDEO, 39 VIDEO) / Isco (45), Pepe (80)

OSASUNA: Andrés, Marc Bertrán, Arribas, Loties, Damiá, Cejudo, Silva, Lolo, Armenteros (Loe 81), Roberto Torres (Oier 76), Oriol Riera (Manuel 86)
Antrenor: Javi Garcia

REAL MADRID: Diego López - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Xabi Alonso, Modric (Nacho 65) - Bale (Di Maria 55), Isco (Jese 84), Cristiano Ronaldo - Benzema
Antrenor: Carlo Ancelotti

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Nu s-a văzut la TV » Haos imediat după Dinamo - Botoșani: ce s-a întâmplat pe „Arcul de Triumf”
Simona Halep la 33 de ani » Cu cine și-a petrecut sportiva ziua de naștere
Tenis
Cu ce se ocupă acum Anita Gorbicz, legenda handbalului din Ungaria » Tocmai a fost confirmată pe poziție
Handbal

„Nu mă mai uit la meciurile lui. Îi urez succes!” » Antrenorul care l-a descoperit pe Ștefan Târnovanu, mărturie dureroasă, chiar după FCSB - RFS

Gigi Becali, dezlănțuit după victoria FCSB! 3 jucători remarcați: „Nu doar că-i măresc contractul, îi iau și apartament!” + „Miculescu e jucător de luptă, o să joace cu PAOK”