INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  GERMANIA - GHANA 2-2

VIDEO Miroslav Klose scrie istorie la Mondial! Poate ajunge cel mai bun marcator. Reacţia lui Ronaldo, pe care l-a egalat

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 iunie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 22 iunie 2014 00:49

Miroslav Klose i-a adus un punct Germaniei în meciul cu Ghana, 2-2, prin reuşita sa din minutul 71, şi l-a egalat astfel pe brazilianul Ronaldo în topul golgeterilor la Mondiale.

Klose, 36 de ani, are 15 reuşite, la egalitate cu Il Fenomeno, şi are toate şansele să-l depăşească şi să ajungă cel mai bun marcator din istoria turneelor finale de campionat mondial.

De asemenea, atacantul neamţ este al treilea din istorie care reuşeşte să înscrie la 4 Mondiale, după Pele şi Uwe Seeler.

71 de goluri în 134 de meciuri are Klose la naţională

"Bine ai venit în club, Klose! Îmi imaginez fericirea pe care o simţi! Ce Mondial frumos", a fost reacţia lui Ronaldo, pe twitter.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”