INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  PRELIMINARII

Atacantul plecat în vară de la Dinamo, hat-trick într-un 7-0 din Conference League » Liviu Antal a marcat o „dublă” în duelul românilor

Articol de - Publicat joi, 25 iulie 2024 23:18 / Actualizat joi, 25 iulie 2024 23:33

Goncalo Gregorio (29 de ani), fostul jucător al lui Dinamo, a marcat un hat-trick în duelul dintre Noah și Silema, scor 7-0, în manșa tur a turului doi preliminar UEFA Conference League.

Fostul dinamovist a început pentru prima dată titular la formația din Armenia și a reușit să marcheze primul gol în minutul 28 al partidei. Gregorio și-a trecut în cont „dubla” doar 3 minute mai târziu, iar hat-trick-ul a fost completat la scurt timp după pauză.

Gregorio are 4 goluri în 2 meciuri, jumătate din reușitele pe care le-a avut pentru Dinamo

Goncalo Gregorio nu este la primul gol pentru formația din Armenia. Portughezul a marcat în victoria celor de la Noah împotriva macedonenilor de la Shkendija, în prima manșa a primului tur preliminar al Conference League.

Portughezul Goncalo Gregorio, golgeterul lui Dinamo, cu 4 reușite în 18 etape, susține că el crede în salvarea de la retrogradare și speră ca fanii să rămână susținătorii echipei

În acest moment are 4 reușite pentru Noah, exact jumătate din golurile pe care le-a marcat pentru „câinii roșii”. Gregorio a ajuns la Noah din poziția de jucător liber de contract.

Portughezul a petrecut un an la formația bucureșteană. A reușit să marcheze 8 goluri și a oferit 2 pase decisive în 41 de meciuri. Portughezul ajunsese în tabăra câinilor de la Leiria, formație din eșalonul secund al Portugaliei.

Liviu Antal a marcat o „dublă” în 9 minute

Liviu Antal a marcat o dublă în victoria celor de la Zalgiris în fața ciprioților de la Pafos, scor 2-1, în prima manșă a turului doi preliminar Conference League. La Pafos, românul Vlad Dragomir a jucat pe toată durata partidei.

Liviu Antal, felicitat de coechipieri

Liviu Antal a deschis scorul în minutul 17 al partidei, iar peste doar 9 minute și-a trecut în cont „dubla”.

Antal are 35 de ani și joacă de un an la lituanienii de la Zalgiris. Acesta a evoluat ultima dată în România la Mioveni, din vara lui 2022 până în vara anului următor. Liviu Antal a mai jucat într-o perioadă pentru lituanieni, timp de trei ani, între 2017 și 2021, iar apoi s-a transferat în România la UTA Arad.

Liviu Antal are în CV echipe precum Oțelul Galați, Vaslui, Hapoel Tel Aviv, Pandurii, CFR Cluj, UTA Arad, Haladas și Zalaegerszeg.

CFR Cluj a remizat cu Neman Grodno, scor 0-0, în primul meci din dubla din preliminariile Conference League.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Rezultat șocant în Liga Națiunilor » Georgia și-a zdrobit adversara, o națională prezentă la Euro 2024: „Fiasco, rușine! Cea mai slabă prestație din istorie”
Bănel Nicoliță, impresionat de mutarea de la FCSB: „Va face furori. M-am interesat și eu”
Secretele alimentare ale fotbaliștilor dezvăluite de nutriționistul vedetelor din Liga 1 + Motivul pentru care oamenilor obișnuiți le este greu să slăbească