INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  GRUPA B

VIDEO + FOTO In extremis » Rusia și Anglia au remizat, scor 1-1! Esticii au marcat în ultimul minut de joc

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 iunie 2016 17:55

Anglia a ratat incredibil victoria în primul meci de la EURO chiar împotriva uneia dintre echipele tari din grupa B, Rusia. S-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Echipa lui Roy Hodgson a controlat jocul fără prea multe probleme, însă nu a avut ocazii foarte mari, asta și din cauza rușilor, care s-au apărat aglomerat.

Primul gol al meciului a venit în minutul 71 de la Eric Dier. Jucătorul de 22 de ani de la Tottenham a executat excelent o lovitură liberă de la 17-18 metri, iar Akinfeev n-a avut nici o șansă.

Berezutski a readus egalitatea pe tabelă în prelungirile jocului, când a punctat cu capul, lobat, peste Hart.

Etapa viitoare Anglia va întâlni Țara Galilor, în timp ce Rusia dă peste Slovacia. În celălalt meci al grupei galezii s-au impus în fața slovacilor, scor 2-1.

LIVE ANGLIA - RUSIA 1-1
Dier 73 / Berezutski 92

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Echipele de start:

Anglia: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Dier, Alli - Lallana, Rooney, Sterling - Kane

Rezerve: Forster, Heaton, Milner, vardy, Clyne. Henderson, Sturridge, Stones, Wilshere, Barkley, Bertrand, Rashford

Rusia: Akinfeev - Smolnikov, V. Berezutski, Ignashevich, Schennikov - Neustadter, Golovin - Smolov, Shatov, Kokorin - Dzyuba

Rezerve: Lodygin, Guilherme, Shishkin, A. Berezutski, Yusupov, Glushakov, Mamaev, Shirokov, Ivanov, Samedov, Torbinski, Kombarov

Cu doar două zile înainte de România - Olanda, Valentin Mihăilă a semnat: „Suntem fericiți să vă anunțăm”
Nationala
Peste cine a dat Gardoș într-o baie din Londra: „La chiuveta de lângă mine, chiar el. E ziua mea norocoasă!”
Altele

Postul TV de sport a devenit de astăzi indisponibil în România! Dispare după 18 ani » Două competiții importante rămân „în aer”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat