INTERNATIONAL  »  EURO 2024  »  ANGLIA - OLANDA

„Bătaie de joc!” » Panduru a răbufnit în direct când a văzut ce s-a întâmplat la EURO: „Nu te poți uita la așa ceva”

Fostul internațional Basarab Panduru

Articol de - Publicat joi, 11 iulie 2024 19:58 / Actualizat joi, 11 iulie 2024 20:43

Basarab Panduru, fostul internațional român, a răbufnit după Anglia - Olanda, scor 2-1, semifinala de la EURO 2024.

Panduru a fost nemulțumit de prestația celor două echipe din repriza a doua. El a criticat jocul prestat de Anglia și Olanda, fiind în principal deranjat de pasele în spate date de jucătorii celor două echipe.

Panduru a răbufnit după Anglia - Olanda: „Nu te poți uita la așa ceva. Bătaie de joc!”

„Nu ştiu ce mai e corect la acest EURO. Repriza a doua a fost una dintre cele mai urâte, că au mai fost reprize urâte, dar a doua a fost să nu te uiţi. Nu poţi să te uiţi la asemenea fotbal.

Dacă ăsta e fotbal, atunci să se spele cu el pe cap. Eu nu înţeleg fotbalul ăsta.

Olanda plânge la sfârşit, Olanda, care nu vrea să joace absolut nimic în repriza a doua. Dădea doar pase înapoi. Nu am văzut atâtea pase înapoi în viaţa mea, să nu vrei să joci fotbal, să dai doar pase înapoi, să nu te intereseze fotbalul.

Nu înţeleg fotbalul din repriza a doua, că în prima repriză totuşi s-a mai jucat ceva, dar fotbalul din repriza a doua a fost în bătaie de joc”, a declarat Basarab Panduru, potrivit Orange Sport.

Anglia a câștigat cu Olanda cu gol pe final

Olanda a deschis rapid scorul, prin Xavi Simons, în minutul 6. Mijlocașul olandez a punctat din afara careului, pentru ca Harry Kane să egaleze din penalty.

Meciul părea că se îndreaptă spre prelungiri, dar lovitura decisivă a venit în minutul 90+1. Ollie Watkins a primit o pasă în adâncime de la Palmer, apoi a trimis plasat la colțul lung, cu un adversar în spate. Mingea s-a oprit în plasă și Anglia s-a calificat în finala EURO 2024, unde o va întâlni pe Spania, duminică, de la ora 22:00.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Rezultat șocant în Liga Națiunilor » Georgia și-a zdrobit adversara, o națională prezentă la Euro 2024: „Fiasco, rușine! Cea mai slabă prestație din istorie”
Bănel Nicoliță, impresionat de mutarea de la FCSB: „Va face furori. M-am interesat și eu”
Secretele alimentare ale fotbaliștilor dezvăluite de nutriționistul vedetelor din Liga 1 + Motivul pentru care oamenilor obișnuiți le este greu să slăbească