INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  INTER-TOTTENHAM

Spectacol la Milano: 7 goluri în Inter-Tottenham!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 octombrie 2010 00:00

Show total în meciul de pe Giuseppe Meazza, dintre Inter şi Tottenham. Italienii au condus cu 4-0 la pauză, dar Gareth Bale a marcat de trei ori pe final, dînd speranţe că mai putea înscrie încă o dată, în ciuda faptului că englezii au jucat în zece din minutul 11.

Primul gol al serii a fost reuşit de argentinianul Javier Zanetti. Căpitanul lui Inter a înscris în minutul 2 al meciului cu englezii, cu un şut la colţul lung, după pasa excelentă a lui Eto'o. Camerunezul a majorat diferenţa în minutul 11, după un penalty scos de Biabiany. Portarul lui Tottenham, Gomes, a fost eliminat la faza respectivă.

Stankovic şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 14, cînd a înscris după o combinaţie superbă cu Eto'o la marginea careului.

În minutul 35, Eto'o a reuşit dubla, înscriind din pasa excelentă a lui Coutinho.

La 4-0, Gareth Bale a redus din diferenţă după pauză, în minutul 52, cu un şut la colţul lung, şi a reuşit hat-trickul prin celelalte două reuşite, din minutele 90 şi 90+1.

Cristi Chivu a primit un cartonaş galben în minutul 17 şi a fost înlocuit cu Goran Pandev în minutul 62 al meciului.

Echipa lui Chivu are în acest moment 7 puncte în grupa A, în care este lider.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”