INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  GRUPĂ

MM Stoica, reacție în timpul meciului de Champions League: „Frustrant mai e să-i urmărești, dă și «filandezu» golul vieții”

MM Stoica // foto: GSP

Articol de - Publicat marti, 01 octombrie 2024 20:52 / Actualizat marti, 01 octombrie 2024 20:58

Mihai Stoica, 59 de ani, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, a reacționat în timpul meciului de Champions League dintre Stuttgart și Sparta Praga. Campioana Cehiei i-a eliminat pe roș-albaștri în drumul către grupa celei mai importante competiții intercluburi.

Sparta Praga a eliminat-o pe FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, după 1-1 în Cehia și 3-2 în favoarea cehilor în returul de la București.

Rănile roș-albaștrilor după acea „dublă” nu s-au închis pe deplin nici acum, deși FCSB evoluează în grupa de Europa League, unde a început cu un succes categoric, 4-1 cu RFS.

În prima repriză a meciului de Champions League dintre Stuttgart și Sparta Praga, 1-1 la pauză, oficialul FCSB a împărtășit câteva gânduri cu urmăritorii lui de pe Facebook.

A venit nota de plată! Sancțiunile dictate de UEFA după incidentele de la Kosovo - România
LIGA NAȚIUNILOR

MM Stoica, reacție în timpul meciului de Champions League: „Frustrant mai e să o urmărești pe Sparta Praga”

„Frustrant mai e să urmărești Sparta Praga în Champions League, având încă în memorie ratările noastre, golurile lor pe care nu știu nici ei cum le-au marcat, deciziile alea... de la faultul grosolan al lui Preciado la Risto până la prelungirile fake ale danezului...

Mai și bat 3-0 echipa de Youth League a lui Salzburg, mai dă și «filandezu» golul vieții”, a scris MM Stoica.

Mihai Stoica a atins mai multe momente controversate ale dublei cu Sparta Praga:

• În tur, minutul 8, Preciado îl lovește dur pe Risto Radunovic, dar nu vede nici măcar „galbenul” din partea arbitrului;
  • La retur, arbitrii au arătat doar 5 minute de prelungire, deși tabăra FCSB-ului considera că se impuneau mai multe. Campioana României nu a avut forța să înscrie și golul 3 și să trimită partida în prelungiri.

Mihai Stoica a menționat și cum „filandezu” a înscris „golul vieții”. A fost o trimitere la reușita lui Kaan Kairinen din prima repriză a meciului cu Stuttgart, o lovitură liberă executată extraordinar.

În prima etapă a fazei grupei, Sparta Praga a învins-o cu 3-0 pe Salzburg, echipă cu o medie de vârstă foarte scăzută. De aici și comentariul lui Mihai Stoica, „echipa de Youth League”.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Mircea Lucescu a pus mâna pe telefon și l-a sunat pe antrenorul unui internațional român: „Talentat, dar dezorganizat”