INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MILAN - NEWCASTLE

FOTO Putea fi golul sezonului în Liga Campionilor » Rafa Leao a vrut să aplice umilința supremă, dar s-a făcut de râs!

Rafael Leao (24 de ani) a fost aproape de golul sezonului în minutul 33 al duelului dintre AC Milan și Newcastle, din grupa F a Ligii Campionilor. +6   FOTO

Articol de - Publicat marti, 19 septembrie 2023 20:39 / Actualizat marti, 19 septembrie 2023 21:21

Impactul revenirii în Liga Campionilor a fost puternic pentru Newcastle. AC Milan a ratat ocazie după ocazie în prima jumătate de oră. Rafael Leao a fost aproape chiar de reușita sezonului, dar a greșit total execuția finală.

FOTO. Leao, cursă senzațională în AC Milan - Newcastle

+2 FOTO

În minutul 34, extrema din Portugalia și-a demonstrat abilitățile tehnice cu o serie de driblinguri pe metru pătrat în careul mare al englezilor. L-a culcat pe Burn, a trecut și de Botman, apoi l-a evitat elegant pe fostul coechipier Tonali.

Rafa Leao a exagerat. În locul unei finalizări sigure, un șut în forță, a încercat un călcâi de efect. S-a împiedicat absolut hilar, a dat pe lângă minge și a distrus întreaga acțiune.

Mingea a rămas în posesia milanezilor, dar șutul expediat de Tommaso Pobega de la marginea careului a fost respins din apropierea liniei porții.

6 șuturi pe poartăa avut AC Milan în primele 20 de minute ale meciului cu Newcastle. Italienii nu mai reușiseră o astfel de performanță din sezonul 2003/2004

AC Milan și Newcastle fac parte din „grupa morții” în Liga Campionilor. Le mai au adversare pe PSG și pe Borussia Dortmund.

Reghecampf îi va antrena pe Cordea și Dugandzic » Antrenorul român a luat decizia chiar de ziua lui

Kyle Walker dezvăluie cum funcționează sistemul amenzilor la Manchester City

Lui Boloni nu i-a venit să creadă » Ce a putut să facă elevul lui în minutul 6 al barajului Metz - Saint-Etienne
Stranieri

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!