INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIGA CAMPIONILOR

Spectacol la Roma! Raţ a deviat nefericit mingea la primul gol, dar Şahtior a revenit şi a marcat de trei ori

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 februarie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 16 februarie 2011 23:47

Meciul mai slab cotat al zilei în Champions League, cel dintre AS Roma şi Şahtior Doneţk, s-a dovedit, cel puţin în prima repriză, unul mult mai spectaculos ca cel de la Londra, dintre Arsenal şi Barcelona.

Dacă pe Emirates s-a înscris un singur gol pînă la pauză, cel al lui Villa din minutul 26, pe Olimpico s-au marcat patru!

Gazdele au deschis scorul în minutul 28, după ce şutul lui Perrotta de langa bară a fost deviat în poartă chiar de Răzvan Raţ. Elevii lui Mircea Lucescu nu au renunţat însă, şi au marcat după doar un minut prin Jadson, reuşind să se desprindă pînă la pauză prin golurile lui Douglas Costa şi Luiz Adriano.

După pauză, partida de la Londra a intrat în prim-plan, prin reuşitele cîştigătoare ale lui Van Persie şi Arshavin, în timp ce la Roma s-a mai înscris o singură dată, gol marcat de Menez.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”