INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCHALKE 04 - NURNBERG 3-2

Deac, la un pas de finala Cupei Germaniei cu Schalke. Tararache, Jula şi Sg. Radu joacă azi

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 26 ianuarie 2011 13:03

Echipa la care joacă Ciprian Deac, Schalke 04, s-a calificat în semifinalele Cupei Germaniei după ce a trecut în prelungiri de Nurnberg, cu scorul de 3-2.

Schieber a marcat repede primul gol al serii pentru Nurnberg ('4), Gavranovic a egalat după 10 minute ('14), dar acelaşi Schieber a reuşit dubla ('32) şi a stabilit rezultatul la pauză.

În mitanul secund, Rakitic a egalat la 2 ('58) şi Draxler a adus victoria în tabăra gazdelor în minutul 119, în prelungirile partidei, calificînd-o pe Schalke în penultima fază a competiţiei.

Singurul român din lotul alb-albaştrilor, Ciprian Deac, a fost doar rezervă.

Astăzi se desfăşoară celelalte 3 întîlniri ale sferturilor de finală, meciuri în care mai sunt implicaţi alţi 3 stranieri: Mihai Tararache (DUISBURG - Kaiserslautern), Emil Jula (COTTBUS - Hoffenheim) şi Sergiu Radu (ALEMANNIA - Bayern).

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
S-a întâmplat fix lucrul care l-a scos din sărite pe Șucu: „Nu pot accepta așa ceva!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”