INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Gençlerbirliği - Galatasaray 0-0 // Veşti proaste pentru Cosmin Contra » Florin Andone n-a profitat de ocazia oferită de Fatih Terim

Articol de - Publicat duminica, 06 octombrie 2019 11:46

Titularizat pentru a doua oară după transferul de la Brighton, atacantul român Florin Andone a evoluat slab şi n-a suplinit absenţa lui Falcao, fiind schimbat în minutul 86. Stancu intrase puţin mai devreme la adversari.

Aruncat de Brighton în Turcia, după cartonaşul roşu încasat în ultimul meci din Premier, Florin Andone încă nu s-a adaptat la Galatasaray. Atacantul român n-a profitat de a doua şansă oferită de antrenorul Terim ce l-a titularizat sâmbătă seară, cu Gençlerbirliği (0-0), în lipsa lui Radamel Falcao, lăsat accidentat, la Istanbul. Încă o veste proastă pentru selecţionerul Contra, care trebuie să-şi facă griji în privinţa ofensivei "tricolorilor"!

Ineficient, doar o ocazie

"La fel ca în partida cu Malatya, Andone nu a fost deloc eficient în cele 86 de minute cât a rămas în teren. S-a chinuit să-şi găsească locul în ambele flancuri până când a fost înlocuit de Emre Mor", a comentat jurnalul Fanatik. Florin n-a avut decât o singură ocazie, în minutul 79, la centrarea brazilianului Mariano, dar mingea şutată de el a fost prinsă în doi timpi de portarul Ertaç.

Puţin mai înainte, intrase la echipa din Ankara un alt atacant român, Bogdan Stancu, retras din naţională. Şi în minutul 85 a fost aproape să dea lovitura Galatei!

Vezi AICI clasamentul la zi și programul din Turcia!

196de minute a jucat Florin Andone la Galatasaray în trei partide, două în campionat şi unu în Champions League, fără să marcheze vreun gol

1gol a marcat atacantul român în acest sezon, pe 18 august, în victoria lui Brighton (3-0) contra lui Watford. E împrumutat până în vară de Cim Bom

vezi și:

Genoa - Milan 1-2 // VIDEO Ionuț Radu, complice la prăbuşire: a greşit grav! Păcălit de finalizarea chirurgicală a lui Theo Hernandez

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Steaua a rămas neînvinsă în Liga 2 și după meciul cu FC Bihor. Cum arată clasamentul din eșalonul secund
Liga 2
Gheorghe Hagi a vândut iar! „Regele Exporturilor” este noul investitor de la Farul și oferă o sumă importantă: „Nu-mi place fotbalul, dar cred în Hagi!” + Cum arată acum acționariatul

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”