INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

Reacția lui Dennis Man după ce marcat un super gol la revenirea Parmei în Serie A: „Așa e fotbalul”

Dennis Man / Foto: Imago Images +11   FOTO
Dennis Man / Foto: Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 18 august 2024 16:48 / Actualizat duminica, 18 august 2024 16:58

Dennis Man (25 de ani), atacantul celor de la Parma, a oferit prima reacție după ce a marcat cu o execuție minunată cu stângul în egalul cu Fiorentina, scor 1-1.

Atacantul naționalei a înscris în minutul 22 al partidei, cu stângul, de la marginea careului, la colțul lung.

Dennis Man: „Așa e fotbalul!”

„Cred că am făcut un meci foarte bun, cu multe ocazii. Așa e fotbalul. Dacă nu profiți de oportunități, primești gol. Trebuie să trecem peste și să muncim. Vom avea un cuvânt serios de spus în Serie A. Toată echipa a jucat bine, am lucrat bine și ne gândim la Milan, trebuie să ne pregătim”, a declarat Dennis Man, conform publicației de casă parmalive.com

Dennis Man și Valentin Mihăilă (24 de ani), ambii internaționali români, au început titulari la Parma la revenirea echipei în Serie A. Au fost schimbați de antrenor în repriza a doua, în minutul 65.

Parma - Fiorentina, prima etapă a sezonului 2024/2025 din Serie A / FOTO: Imago
+6 FOTO

Parma a început bine partida cu echipa viola, iar Valentin Mihăilă a ratat o dublă ocazie în primele 5 minute ale partidei. Dennis Man a deschis scorul cu o execuție cu stângul la colțul lung. Parma a scăzut ritmul după pauză, iar Fiorentina a egalat în minutul 75 prin Biraghi.

Pongracic, jucătorul Fiorentinei, a fost eliminat după ce a primit al doilea galben. Deși au jucat minute bune cu om în plus, Parma lui Dennis Man și Mihăilă și-a împărțit punctele cu formația viola. Presa italiană i-au oferit lui Dennis Man nota 7 și lui Valentin Mihăilă nota 6,5.

Despre Denis Man, italienii au notat: „Începe lent, apoi iese la iveală toată strălucirea lui. Golul lui a deblocat meciul”.

Despre Valentin Mihăilă, italienii au scris: Două ocazii de a marca imediate pentru numărul 28, care în sectorul din stânga a fost un ghimpe în coaste pentru defensiva Fiorentinei”.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Mi-a spart o vioară Stradivarius în cap!” » Giovanni Becali, dezvăluire ca-n filme: „Avea fiecare câte un cuțit la gât!”
Fotbalistul din Superliga a reușit să-l enerveze pe Panduru » Răbufnire în direct: „Problema e la tine!”
Organizatorii Asia Fest, răspuns pentru MM Stoica în problema Arenei Naționale » Propunere neașteptată pentru FCSB

Gafă INCREDIBILĂ a președintelui Klaus Iohannis la ceremonia de decorare a sportivilor medaliați la Jocurile Olimpice și Paralimpice de la Paris! A citit greșit de pe foaie