INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  2.BUNDESLIGA

Sergiu Radu, eliminat la 5 minute după ce a intrat pe teren!

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 august 2011 00:00 / Actualizat sambata, 13 august 2011 16:07

Atacantul celor de la Alemannia Aachen, Sergiu Radu, a început meciul cu Energie ca rezervă, a intrat pe teren în minutul 54, în locul lui Erb, dar după doar 5 minute de joc a părăsit terenul, văzînd cel de-al doilea cartonaş galben din partea arbitrului, pentru un fault dur. Gazdele au pierdut partida cu 2-0.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 53, prin Banovici, cu un minut înainte de introducerea vîrfului român. Înainte de etapa cu numărul 4, Alemannia era singura echipă din 2.Bundesliga care nu adunase nici un punct în startul noului sezon din Germania. "Aventura" lui Radu în faţa fostei sale echipe din sezonul trecut, Energie Cottbus, s-a încheiat rapid şi jucătorul în vîrstă de 34 de ani a rămas fără nici un gol marcat în primele 4 etape din noua stagiune.

În cariera sa, "Schijă" a mai îmbrăcat tricoul celor de la Olimpia Satu-Mare, Rapid, Progresul, Le Mans (Franţa), Vfl Wolfsburg (Germania), Stuttgart (Germania), Koln (Germania) şi Energie Cottbus (Germania).

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
S-a întâmplat fix lucrul care l-a scos din sărite pe Șucu: „Nu pot accepta așa ceva!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”