INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GALATASARAY - INTER 0-0

VIDEO & FOTO » Stancu şi Chivu au jucat, dar nu s-au înfruntat în Galata - Inter 0-0

Chivu şi-a făcut aseară bine treaba în defensivă (foto: fanatik.com.tr) +30   FOTO
Chivu şi-a făcut aseară bine treaba în defensivă (foto: fanatik.com.tr)

Articol de GSP - Publicat luni, 25 iulie 2011 00:00 / Actualizat luni, 25 iulie 2011 13:43

Fosta campioană a Europei, Internazionale Milano, a disputat cel de-al patrulea meci de verificare din această pauză competiţională contra formaţiei turce Galatasaray Istanbul. Partida s-a disputat pe stadionul "Rewirpower Stadion" din Bochum şi s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.

VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI!

La Inter, Cristi Chivu a evoluat în centrul apărării pe parcursul primei reprize, fiind înlocuit cu Caldirola. Românul a avut cîteva intervenţii bune în faţa atacanţilor formaţiei "Cim Bom". În primele trei meciuri de pregătire, milanezii au cîştigat de trei ori: 6-1 cu Trentino Team, 6-1 cu Mezzocorona şi 4-1 cu Cremonese.

De cealaltă parte, Bogdan Stancu a evoluat în ultimul sfert de oră al partidei, avînd o situaţie bună de a marca, însă a ratat preluarea.

Meciul a fost oprit aproximativ opt minute din cauza fanilor turci, care au aprins torţe şi fumigene, căpitanul Galatei, Arda Turan, fiind cel care a calmat spiritele după ce a transmis un mesaj suporterilor.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”