SPORTURI  »  ALTELE  »  LUPTE

Cătălina Axente și Robert Saritov, medalii de bronz la turneul internațional de lupte de la Kiev

Albert Saritov (35 de ani), luptătorul cecen care luptă sub tricolorul României și care a adus un bronz la precedenta ediție a Jocurilor Olimpice, a încheiat din nou pe podium. A luat bronzul la categoria 97 de kg.

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 februarie 2021 22:59 / Actualizat duminica, 28 februarie 2021 08:27

Delegația României a obținut astăzi două medalii de bronz la turneul Internațional de lupte de la Kiev, Ucraina.

România, două medalii de bronz la Kiev

Cătălina Axente a confirmat și ea forma bună. După bronzul cucerit la Campionatele Europene de anul trecut, la categoria 72 de kg., sportiva în vârstă de 25 de ani a încheiat pe locul 3 și competiția de la Kiev.

Cătălina Axente

FOTO Cozmin Gușă rămâne președintele Federației de Judo! Bodyguarzii au împânzit holul hotelului în ziua alegerilor

Marius Florea, reales ca președinte al Federației Române de Scrimă! Primul obiectiv trasat: „Medalie la Jocurile Olimpice”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”