SPORTURI  »  BASCHET  »  BASCHET FEMININ

CSM Satu Mare, prima echipă calificată în semifinalele Cupei României

Articol de GSP - Publicat marti, 09 martie 2010 00:00

Echipa CSM Satu Mare este prima calificată în semifinalele Cupei României, după ce a învins marţi, pe teren propriu, formaţia CSM U Oradea, scor 68-67 (39-27), în meciul retur al sferturilor competiţiei.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Pop (21 puncte) şi Povilonite (13), pentru gazde, respectiv Brown 36 şi Barkley 13 puncte, pentru formaţia orădeană. În tur, CSM Satu Mare s-a impus în deplasare cu scorul de 75-48.

Miercuri se vor juca partidele retur din sferturi: MCM Tîrgovişte-ICIM U Goldiş Arad (87-59 în tur) şi LMK Sf. Gheorghe-"U" Cluj (66-48 în tur). Ultimul meci din returul sferturilor este programat joi, între CSU Alba Iulia şi Olimpia Bucureşti (67-81 în tur).

Cîştigătoarele se vor califica în Turneul Final Four, care se va desfaşura în 26 şi 27 martie. Locaţia urmează a fi decisă la tragerea la sorţi a meciurilor din semifinale, din 12
martie.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Altele
Singurul fotbalist pe care Gică Hagi nu vrea să îl vândă: „Construiește echipa în jurul lui!” » Ar fi refuzat oferta de la Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat