SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA CAMPIONILOR / HCM CONSTANŢA-METALURG SKOPJE 20-19

HCM Constanţa a reuşit prima victorie printr-un gol în ultima secundă

Alexandru Csepreghi a marcat în ultima secundă pentru victoria HCM-ului

Articol de GSP - Publicat joi, 24 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 24 noiembrie 2011 21:56

Campioana Macedoniei a condus şi cu 6 goluri diferenţă în prima repriză, dar "marinarii" au întors senzaţional în repriza a doua. HCM Constanţa a reuşit în această seară, la Buzău, prima victorie în ediţia actuală a Ligii Campionilor, 20-19 cu Metalurg Skopje.

Campioana României a reuşit o repriză secundă senzaţională, golul victoriei fiind marcat în ultima secundă de Alexandru Csepreghi. Metalurg a condus cu 12-6 în prima repriză şi cu 12-9 la pauză, dar constănţenii au avut o revenire extraordinară.

Apărarea a dus greul în meciul de aseară, constănţenii anihilîndu-l pe principalul marcator de la Metalurg, Mojsovski, golgeterul Ligii Campionilor după primele cinci etape. Stănescu a avut şi el cîteva parade de efect care au dat încredere echipei.

Au marcat pentru HCM: Cseprgehi 4 goluri, Toma 4, Buricea 3, Ghionea 2, Sabou 2, Stavrositu 2, Irimescu 2, Stamate 1.

HCM rămîne pe ultimul loc în clasament, cu două puncte şi mai are doar şanse matematice la calificare. Următorul meci pentru HCM Constanţa va avea loc la Hamburg, liderul grupei C, pe 1 decembrie.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid
Nelu Varga, despre datoria de 60 de milioane de euro: „Mereu s-a vorbit de insolvență la CFR Cluj”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”