SPORTURI  »  HANDBAL  »  KRIM LJUBLJANA - CSM BUCUREȘTI

LIVE Krim Ljubljana - CSM București, în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin

Cristina Neagu/ foto: Cristi Preda

Articol de - Publicat sambata, 12 octombrie 2024, 19:01 / Actualizat sambata, 12 octombrie 2024 20:25

Krim Ljubljana - CSM București, în etapa #5 din grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, are ACUM. Meciul a început de la ora 19:00, liveTEXT pe GSP.ro și la TV pe Prima Sport 1 și Digi Sport 1.

CSM București a strâns 6 puncte în primele 4 etape, iar Krim a câștigat toate meciurile și are 8 puncte, maximum. Astfel, campioana Sloveniei e favorită împotriva campioanei României.

• Min. 1: A început meciul

„Krim este un adversar dificil, pentru că a ajuns să joace la un nivel înalt. Pot spune că am găsit câteva soluții ca să le blocăm, dar prefer să nu le dezvălui”, a declarat Helle Thomsen, antrenoare de la CSM București.

„Sigur va fi un meci greu, mai ales pentru că avem nevoie de cele 2 puncte, dar și Krim a jucat foarte bine până acum și este în formă. Chiar dacă ne-am mai întâlnit în sezoanele anterioare, formațiile sunt mult schimbate și nu contează rezultatele din trecut.”, a declarat Elisabeth Omoregie.

Krim Ljubljana - CSM București, în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Iosefini” Marcel Răducanu numește „tricolorul” care nu trebuie să lipsească de la națională: „Ca el nu mai ai!”
Nationala
Așa ceva?! Cât s-a terminat amicalul Rapid - Voluntari, cu „greii” N'Jie și Boupendza titulari la debut » „Sunteți top, domnule Șumudică!”
Sărbătoarea centenarului la Ploiești: repriza secundă în Petrolul - Vitesse Arnhem » Toate detaliile de la spectacolul de pe „Ilie Oană”

A jucat pentru România la un Mondial, apoi a ajuns la Campionatul de la Canal! » Povestea celei mai infame competiții din România: fotbal, muncă silnică și torturi aplicate de criminali de drept comun!

„Am avut prime de la FCSB”, la 4 ani după Cazul Valiza! » Interviu-BOMBĂ cu Marian Cristescu despre o carieră plină de povești: „Budescu îl lua de urechi pe băiatul lui Ioan Niculae” + „Răzvan Lucescu ne-a legat cu sfoara”