Bun, pai vreau sa joace cu Barty, care e un talent ci care o bate pe trabajadora oricand!

Punem pariu ca gasesti tu o 'scuza' maine daca Simona o bate pe Barty? O 'egzplicatie' savanta?

10204444699616941
Ion Ionescu  •  08 Mai 2019, 19:18
Postat de klauz pe 08 Mai 2019, 15:47

Poti sa astepti tu mult si bine "victoria" din sferturi, ca nu vine... Trabajadora de cogealac joaca mediocru, chiar daca aplaudacii zic ca ar juca bine. Jucatoarea asta slovaca a fost timorata, dar scorul e mincinos, au fost multe raliuri lungi, de peste 7 schimburi, multe greseli nefortate ale slovacei, putine lovituri castigatoare. Trabajadora ***, mare tzacanista, da inapoi pana adversara greseste, numai antijoc si lipsa de talent, e greu de batut pentru ca joaca la uzura si greseste putin. Konta a avut mare ghinion ca nu a luat primul set, pe care il avea in mana si a facut cateva greseli stupide. Si Gasparyan a avut momente de dominatie si ar fi putut impinge setul 2 in tie-break. Deci proasta halepa nu a jucat extraordinar. Cu ea e mai mult un blocaj mental, odata depasit, halepa e ciuca batailor. Uite Mertens, halepa o batea pentru ca aia nu avea chef de jocuri lungi si nu rezista la tzacaneala. Dar cand s-a adunat, intr-un meci foarte important, a spulberat-o in cateva minute pe halepa si de atunci incoace o bate oricand. Deci tot o jucatoare proasta e trabajadora, fomistii care se bucura acum vor strange cureaua maine...

Klauz, frustratule, mai ia o pauza! Nu ti-a venit inca ajutorul social de esti asa de incrancenat?

347655969058390
Ion Popescu  •  08 Mai 2019, 18:16

Misiune imposibila la dublu la cateva ore de simplu. Meci cu campioanele mondiale. Halep & Begu au pierdut cu 6-3 , 6-3.

Ion Popescu  •  08 Mai 2019, 18:01

Deci maine se lupta cu Barty. Sfarsitul Blitzkrieg-ului !

Eugen Qy  •  08 Mai 2019, 16:22

BRAVO Simonica ! Tine-o tot asa ! Acum asteptam mai multa concentrare si pe faza defensiva, ca vei avea un meci dificil cu Barticica ! Succes, mult succes iti uram noi suporterii tai ! Si inca ceva, te rog sa nu iei in seama HATERII ! Sunt destui si vor numai raul tau si al romanilor, deci si al lor ! Inca o data MULT SUCCES !