INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GETAFE - REAL MADRID 3-1

Contra a bătut campioana

Articol de - Publicat duminica, 30 noiembrie 2008 00:00

Încă o partidă excelentă reuşită de Contra şi altă decepţie oferită de Real Madrid, în partida cu Getafe (1-3). Formaţia lui Schuster a fost surprinsă aseară la începuturile de repriză. Mereu a lovit Albin, golul 2 al uruguayanului plecînd de la fundaşul român. Putea fi 2-0 de la pauză, însă "Guriţă" a şutat puţin peste poartă la finalul acţiunii în care driblase 4 adversari! Contra a ieşit accidentat :( în minutul 58, imediat după ce Saviola a redus diferenţa. Casillas a fost salvat de bară, la ocazia lui Polanski, dar a capitulat în faţa lui Uche şi Getafe produce a doua mare surpriză, după 1-1 cu Barcelona.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”
Ungaria - România, meci amical înaintea Euro 2024 la handbal feminin » Partida nu e televizată