SPORTURI  »  AUTO  »  MARELE PREMIU AL EUROPEI

Rubens Barrichello a câştigat Marele Premiu al Europei!

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 august 2009 00:00

Pilotul brazilian al echipei Brawn GP, Rubens Barrichello, a câştigat duminică Marele Premiu de Formula 1 al Europei, disputat pe circuitul stradal din oraşul spaniol Valencia.

Barrichello a fost urmat de pilotul britanic Lewis Hamilton (McLaren), iar ultima poziţie a podiumului i-a revenit finlandezului Kimi Raikkonen (Ferrari).

Poziţia a patra a fost ocupată de pilotul finlandez Heikki Kovalainen (McLaren), pe 5 s-a clasat germanul Nico Rosberg (Williams), iar locul 6 a fost ocupat de spaniolul Fernando Alonso (Renault).

Locul 7 i-a revenit britanicului Jenson Button (Brawn GP), iar pe 8 a terminat polonezul Robert Kubica (BMW).

Următoarea cursă a sezonului va avea loc în Belgia, la 30 august.

Sursa: NewsIn

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Oficialul clubului din Liga 2, după victoria la scor-fluviu de azi: „Avem drept de promovare!”
Liga 2
„Ne vom despărți” » Măsuri drastice după Oțelul - Dinamo
Viața în România a fotbalistului aflat la 11.000 de kilometri distanță de casă: „Mie asta îmi place cel mai mult aici. Îmi dă siguranță"

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”