GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  ATAC LA FRF

Scandal la Buzău: "Nu ne cumpăraţi cu o friptură!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 ianuarie 2010 00:00

Sîmbătă, întîlnirea dintre oficialii FRF şi reprezentanţii cluburilor din zona Buzăului, ultima a turneului de promovare a candidaturii lui Mircea Sandu, a fost una cu scandal. Preşedintele
Petrolului Berca, Constantin Boieru, i-a atacat pe federali, cărora le-a reproşat neimplicarea în
competiţiile de copii şi juniori. "Ne-aţi dat mingii dezumflate, iar dumneavoastră aveţi salarii şi
prime de sute de mii de euro! Credeţi că dîndu-ne o bere şi o friptură ne puteţi cumpăra
voturile?", au fost acuzele lui Boieru.

Răspunsul FRF a venit prin vocea directorului general Ionuţ Lupescu: "Am înţeles probleme dumnevoastră, vom încerca să le reglămentăm!".

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”