INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC BARCELONA

Messi, amendat cu 2.000 de euro pentru că şi-a felicitat mama de ziua ei

Lionel Messi

Articol de GSP - Publicat marti, 25 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 26 ianuarie 2011 13:29

Argentinianul Lionel Messi a fost amendat cu 2.000 de euro pentru că, după golul marcat contra lui Racing Santander, şi-a ridicat tricoul pentru a se vedea mesajul dedicat mamei sale, care îşi sărbătorea ziua de naştere.

Messi a înscris golul de 2-0, din penalty, în meciul cu Santander (încheiat cu scorul de 3-0), iar după ce a transformat lovitura de la 11 metri, s-a îndreptat către camerele de luat vedere pentru a arăta un mesaj de felicitare pentru cea mai importantă femeie din viaţa sa: "Feliz cumple, mami" ("La mulţi ani, mami!"), se putea citi pe un tricou roşu, pe care Messi îl avea sub tricoul de joc

Mai mult, deşi arbitrul nu i-a arătat vreun avertisment, Comisia de Disciplină i-a trecut un cartonaş galben pentru gestul său.

Messi are la Barcelona un contract de 11 milioane de euro pe an și o clauză de reziliere de 250 de milioane de euro.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”