INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI DE WEEK-END

Sergiu Radu şi Lovin, doar rezerve în meciurile de astăzi

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 29 ianuarie 2011 16:09

Sergiu Radu şi Florin Lovin au fost doar rezerve în meciurile din această etapă a 2.Bundesliga, Alemannia Aachen şi TSV Munchen remizînd pe propriile arene.

Alemannia Aachen - Greuther Furth 2-2

Alemannia nu a mai putut repeta performanţa din etapa trecută, atunci cînd a învins-o pe Karsruher cu 4-2, ultimul gol fiind marcat chiar de debutantul Sergiu Radu.

Astăzi, atacantul român adus de la Energie Cottbus a rămas pe banca de rezerve pe toată durata meciului cu Greuther, ocupanta locului 4.

TSV 1860 Munchen - MSV Duisburg 1-1

Maurer a preferat să nu îl folosească pe Lovin în partida cu Duisburg. Lauth a marcat din nou singurul gol pentru gazde, în minutul 42, dar Schafflet a egalat cu 4 minute înainte de final.

De partea cealaltă, Tararache nu a putut evolua pentru alb-albaştri din cauza unei accidentări care îl ţine departe de teren de aproape un an de zile.

Sergiu Radu şi Florin Lovin au fost doar rezerve în meciurile din această etapă a 2. Bundesliga, Alemannia Aachen şi TSV Munchen remizînd pe propriile arene.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”