INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI DE WEEK-END

Cernat a fost titular în egalul cu Bursaspor

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 martie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 12 martie 2011 17:19

Mijlocaşul român de la Kardemir, Florin Cernat, a fost titular în partida dintre Karabukspor şi Bursaspor, terminată la egalitate, scor 1-1. Campionii din sezonul trecut au trebuit să se mulţumească cu un singur punct chiar dacă au deschis primii scorul.

Venit în iarnă de la Glasgow Rangers, Kenny Miller a marcat primul gol al partidei şi al patrulea de la transferul lui în Turcia încă din minutul 4, cînd l-a învins pe portarul Tomici. Parlak a trebuit să refacă egalitatea 16 minute mai tîrziu, stabilind şi scorul final.

Florin Cernat a fost titular pentru gazde şi a ieşit de pe teren în minutul 84, cînd Yuce l-a înlocuit, în timp ce Giani Kiriţă nu a fost inclus pe foaia de joc a "crocodililor".

După 25 de etape, Karabukspor ocupă locul 11, cu 34 de puncte, iar Bursa rămîne pe a treia poziţie a clasamentului, cu 50 de puncte.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
O echipa de tradiție din România renaște » Anunțul fostului patron: „O să revenim foarte curând!”
Fotbal
E în cărți să semneze un nou contract, dar patronul îl face praf: „Scapă caii de sub control!” + Episod neștiut din Austria: „M-a pus pe gânduri”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”