INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN - INTER 3-0

AC Milan a învins Inter cu 3-0 » Chivu a fost eliminat în minutul 54

Pato a înscris în chiar primul minut al partidei foto: daylife.com

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 aprilie 2011 00:00 / Actualizat luni, 04 aprilie 2011 11:05

AC Milan a învins Inter în " Derby della Madonnina", scor 3-0. Brazilianul Pato a marcat primele două goluri ale partidei, în minutele 1 şi 62, iar Antonio Cassano a închis tabela în ultimul minut, din penalty.

VEZI REZUMATUL PARTIDEI!

Titular în echipa de start a campionilor Italiei, căpitanul echipei naţionale a României, Cristi Chivu, a fost eliminat în minutul 54 pentru un fault în postură de ultim apărător.

Iată echipele de start:

AC Milan: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta - Gattuso, Van Bommel, Seedorf - Boateng, Pato - Robinho. Antrenor: Massimiliano Allegri
Rezerve: Amelia, Yepes, Antonini, Emanuelson, Flamini, Cassano, Sokratis

Inter: Julio Cesar - Maicon, Ranocchia, Chivu, Zanetti - Motta, Cambiasso - Sneijder - Pandev, Pazzini, Eto'o. Antrenor: Leonardo
Rezerve: Castelazzi, Materazzi, Cordoba, Nagatomo, Kharja, Stankovici, Milito

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
MM Stoica, apel în direct: „Aseară am aflat. Îl rog din suflet să facă publice discuțiile”
Andrei Rațiu, assist în Rayo Vallecano - Atletico Madrid, în etapa #6 din La Liga
Stranieri
Debut în Ligue 1 pentru internaționalul român! » La 20 de ani, a intrat direct titular
Stranieri

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”