FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - GAZ METAN

VIDEO Rapid e în plasa liderului după 5-3 cu Gaz Metan

Imagini de la Rapid - Gaz Metan +10   FOTO
Imagini de la Rapid - Gaz Metan

Articol de GSP - Publicat luni, 21 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 21 noiembrie 2011 23:45

Rapid s-a impus cu 5-3 în meciul de pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş, într-o partidă extrem de disputată, cu două eliminări şi două penalty-uri.

Medieşenii au început excepţional şi, după numai 15 minute, conduceau deja cu 2-0. Bud şi Bawab au marcat cele două goluri, dar cel mai important rol l-a avut Pîrvulescu, cel care a creat ambele goluri ale echipei lui Pustai.

Rapidul s-a treyit uşor-uşor, iar Surdu a avut ocazia golului revenirii, trimiţînd pe lîngă poartă în situaţie de singur cu portarul. Pancu a marcat pînă la urmă cu o execuţie de senzaţie, foarfecă de la 14 metri. Apoi Surdu şi-a reparat greşeala scoţînd un penaltz şi o eliminare la Ciucă. Herea a transformat cu siguranţă, stabilind scorul pauzei, 2-2.

Teixeira de două ori şi Pancu au mai marcat pentru giuleşteni după pauyă, în timp ce Bawab a marcat pentru medieşeni, reuşind să egaleze la 3. Rapidiştii au terminat şi ei în 10 oameni, Bozovici fiind eliminat pentru un fault în careu la Avram.

Echipe de start:
RAPID: D. Coman - Rui Duarte, Marcos Antonio, Burcă, Ezequias - I. Apostol, Alexa, Herea - Surdu, Pancu, Deac
Rezerve: C. Straton, N. Grigore, Sburlea, Oros, Bozovici,  Teixeira, Roman

GAZ METAN: Vîtcă - Frăsinescu, Fl. Lazăr, Hoban, Buzean - Ciucă, Breeveld - R. Avram, Bawab, Pîrvulescu - Bud
Rezerve: Pleşca, Todea, D. Roman, C. Gheorghe, Vitinho, Vukadinovici, Bozeşan

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dune 3 se poate filma în Anglia! Imagini catastrofale surprinse la arena Plough Lane » Meciul cu Newcastle, amânat

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură