INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DINAMO MOSCOVA - MORDOVIA SARANSK

VIDEO Mister Petrescu şi elevul Munti » SuperDan i-a predat o lecţie lui Dorinel în duelul direct din Rusia

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 aprilie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 27 aprilie 2013 15:11

Dan Petrescu a cîştigat duelul românesc cu Dorinel Munteanu din această după-amiază, impunîndu-se cu 3-1, iar toate golurile s-au înscris în primele 36 de minute.

Dinamo Moscova a început partida în forţă şi Yusupov a deschis scorul încă din minutul 4. Imediat, golgeterul Kuranyi  a "muşcat" din apărarea Mordoviei Saransk. Trupa lui Dorinel Munteanu a revenit pe tabelă în minutul 28, prin Panchenko, însă acelaşi Kuranyi a refăcut diferenţa de două goluri de pe tabelă.

VIDEO cu golurile din Dinamo Moscova - Mordovia Saransk

Pînă la final nu s-a mai marcat chiar dacă au fost ocazii de ambele părţi. După acest succes, Dinamo Moscova a urcat pe locul 4 şi aşteaptă partidele lui Spartak Moscova şi Rubin Kazan pentru a vedea dacă rămîne pe loc de Europa la finalul etapei. Cele două,  ocupantele locurilor 5 şi 6 în acest moment, au confruntări dificile cu ŢSKA Moscova şi Anji.

Mordovia rămîne în zona retrogradării, iar şansele de salvare sînt minime în acest moment.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”