SPORTURI  »  ATLETISM  »  DIAMOND LEAGUE

VIDEO Fenomenul Bolt a fost învins la cursa de 100 de metri » Jamaicanul a pierdut în faţa lui Gatlin la Diamond League

Articol de GSP - Publicat joi, 06 iunie 2013 00:00 / Actualizat joi, 06 iunie 2013 23:19

Americanul Justin Gatlin a izbutit să îl învingă în această seară pe cel care a ieşit de şase ori campion olimpic, Usain Bolt, în cursa de 100 de metri de la Roma, din Diamond League.

Vezi aici VIDEO!

Timpul obţinut de atletul american a fost 9 secunde şi 94 de sutimi, sub cel pe care l-a obţinut la Beijing luna trecută. Gatlin a fost campion olimpic în 2004. Atletul a făcut un tur de onoare pentru sărbători victoria.

Bolt, care deţine recodul la această probă, de 9 secunde şi 58 de sutimi, a obţinut astăzi timpul de 9 secunde şi 95 de sutimi.

"Nu am fost eu acolo, în nici un caz. Am avut un start bun, dar după cinci etape, nu m-am simţit bine. Trebuie să mai lucrez. Am nevoie de timp", a spus Bolt, conform AFP.

2011 e anul în care Bolt a fost ultima oară învins în cursa de 100 de metri

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali a scos azi 900.000 de euro din buzunar: „Am închis-o cu el, gata!”
FCSB a luat decizia în cazul lui Târnovanu! Ce se întâmplă cu portarul după gafa din meciul cu Petrolul
Mihai Stoica a numit cel mai bun fotbalist străin care a jucat în România: „Era altă categorie”

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură