INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA

VIDEO Gol şi pasă de gol pentru Maxim la Stuttgart » Cifre impresionante pentru fotbalistul român!

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 octombrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 20 octombrie 2013 18:23

Alexandru Maxim continuă evoluţiile excelente în Bundesliga!

După 3 minute de joc, mijlocaşul român a deschis scorul în deplasarea de la Hamburg, bifînd al patrulea gol din acest sezon. Alex a înscris printr-un şut la colţul lung, după o combinaţie cu Ibisevici.  Vezi aici VIDEO cu faza!

Lasogga a egalat în minutul 22. În minutul 37, din centrarea lui Maxim din lovitură liberă a marcat Gentner, pentru 2-1! Vezi aici VIDEO cu faza!

În minutul 56 a egalat Beister, 2-2, iar autogolul lui Djourou i-a adus din nou pe oaspeţi în avantaj, în minutul 64, 3-2. Van Der Vaart a marcat pentru 3-3 în minutul 67, care a fost şi rezultatul final.

Mijlocaşul român a fost înlocuit în minutul 87 de Haggui, fiind felicitat de toată lumea.

Maxim are cifre impresionante în actuala stagiune, avînd la activ şi 8 assisturi: 6 în campionat şi două în cupă.

HAMBURG: Adler - Westermann, Tah, Djourou, Jansen - Arslan, Badelj - Zoua, van der Vaart, Calhanoglu - Lasogga
Rezerve: Beister, Drobny, Ilicević, Jiracek, Lam, Rudņevs, Sobiech

STUTTGART: Kirschbaum - Sakai, Schwaab, Rüdiger, Boka - Kvist, Gentner - Harnik, Maxim, Traore - Ibisević
Rezerve: Cacau, Haggui, R. Khedira, K. Müller, Rausch, Sararer, Werner

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Altele
Motivare șocantă a Înaltei Curți în „dosarul Mario Iorgulescu” » Explicația ștergerii condamnării de 13 ani și 8 luni pentru omor: „Nu a folosit mașina ca mijloc pentru suprimarea vieții”
Special
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”