INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TRANSFER

Granzii Europei se bat pe noua "perlă" a fotbalului mondial! Clauză de reziliere uriașă pentru un fotbalist de 20 de ani

Articol de Catalin Dumitrescu - Publicat joi, 03 noiembrie 2016 22:14

Barcelona s-a alăturat de curând lui Arsenal și Manchester United în rândul cluburilor interesate de noua speranță a fotbalului portughez, Andre Silva (20 de ani).

După ce Arsene Wenger și-a trimis scouterii să-l urmărească pe tănărul fotbalist portughez, United este și ea interesată de noul star al lusitanilor de la FC Porto.

De curând, în clubul echipelor intersate de Silva a ajuns și FC Barcelona. Conform cotidianului Mundo Deportivo, emisarii clubului catalan au fost prezenți la partida FC Porto -FC Bruges.

Aceștia au spus că tănărul de 20 de ani face parte dintr-o listă de jucători urmăriti de Barcelona, dar că acesta nu reprezintă o prioritate.

60.000.000 €este clauza de reziliere a lui Andre Silva la FC Porto

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”