FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FCSB - SHANGHAI SHENHUA 2-2 // Teixeira a vorbit în premieră despre plecarea lui Nicolae Dică

Articol de - Publicat duminica, 20 ianuarie 2019 19:47

FCSB a terminat la egalitate, scor 2-2, partida amicală cu chinezii de la Shanghai Shenhua. Filipe Teixeira, introdus la pauză, a revenit pe teren după o pauză de o lună și jumătate.

• Trimișii GSP.ro în Spania, reporterul Eduard Apostol și fotoreporterul Cristi Preda, vă țin la curent cu toate noutățile din cantonamentul celor de la FCSB

„E foarte bine pe teren, e o senzație foarte plăcută. Din păcate, am făcut doar egal, dar a fost un antrenament bun. Ușor, ușor o să intrăm în formă. Sunt sută la sută sigur. Trebuie să mă mai  antrenez cu echipa, am avut doar două zile împreună.

Am avut 2-0, puteam sa facem 3-0, așa se întâmplă în fotbal. Trebuie să fim mai atenți la fazele fixe. Important e să fim o echipă unită, să avem spirit de sacrificiu și sunt sigur că vom lua campionatul”, a declarat Teixeira la final.

Teixeira a vorbit despre despărțirea de Dică

„Se întâmplă astfel de lucruri în fotbal. Jucătorii și antrenor pleacă, alții le iau locul. Ce a fost, a fost. Acum a venit un tehnician nou care încearcă să implementeze jocul său”, a punctat Teixeira.

Vezi și:

FCSB - SHANGHAI SHENHUA 2-2 // VIDEO + FOTO Echipa lui Teja, fără victorie! Florin Tănase a ratat penalty și chinezii au dat două goluri în 3 minute

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
S-a întâmplat fix lucrul care l-a scos din sărite pe Șucu: „Nu pot accepta așa ceva!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”