FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI

Bernd Storck, impresionat de un jucător după înfrângerea lui Sepsi: „Jucător-cheie”

Bernd Stock, alături de Costel Gâlcă/ foto Bogdan Bălaș (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 11 august 2024 22:19 / Actualizat duminica, 11 august 2024 22:59

Bernd Storck, antrenorul lui Sepsi, a comentat înfrângerea cu Universitatea Craiova, scor 1-2, și l-a lăudat pe Alexandru Mitriță, care a decis meciul cu o „dublă”.

În plus, antrenorul german al lui Sepsi a oferit detalii despre Akos Kecskes și Kevin Varga, jucătorii excluși din lot pentru că au fost la o petrecere înainte de meciul cu Universitatea Craiova.

Ce a declarat Bernd Storck după Sepsi - Universitatea Craiova 1-2

„E păcat, am făcut un meci bun... Dar când nu marchezi, nu câştigi! Universitatea are calitate în ofensivă, are jucători buni şi fac diferenţa. În a doua repriză nu am fost consecvenţi şi e păcat. În ultimele 15 din prima repriză am fost buni, în a doua repriză am încercat, dar nu am reușit. Am dominat, am riscat, am avut şi ghinion. Am avut şanse şi nu am marcat.

Mitriţă a fost foarte bun azi, e un jucător-cheie şi al doilea gol a fost de mare clasă. Am jucat contra unui oponent puternic, cu jucători buni care au venit de pe bancă şi după 60 de minute unii dintre jucătorii mei au fost obosiţi. Nu am marcat şi e o problemă, e singurul aspect negativ.

Jucătorii pedepsiţi au fost pedepsiţi doar pentru acest meci, se vor întoarce la antrenament. Discutăm cu ei mâine dimineaţă şi sperăm să se întoarcă”, a declarat Bernd Storck, potrivit digisport.ro.

Am avut multe ocazii. Când ai un jucător ca Mitriță, ce să faci? A făcut spectacol. Am avut ocazii și cu Rapid. Am dominat, dar am pierdut cu Craiova. Au lipsit doi jucători importanți azi, Akos și Varga. E nevoie de încă doi-trei jucători

- Gabriel Debeljuh, atacant Sepsi

Sepsi a rămas cu 8 puncte după 5 etape și ocupă, pentru moment, locul 4 în Superliga. Pentru covăsneni urmează partida cu U Cluj, din deplasare, de pe 19 august (ora 19:00).

Match Quiz Poli Iași - Dinamo

Te pricepi la fotbalul din Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale și câștigă premiile puse în joc!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”