INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB

Presa din Austria, după LASK - FCSB: „Dezastrul a început de atunci”

LASK Linz - FCSB/ FOTO Imago Images +33   FOTO
LASK Linz - FCSB/ FOTO Imago Images

Articol de - Publicat joi, 22 august 2024 22:23 / Actualizat joi, 22 august 2024 22:38

LASK Linz - FCSB 1-1. Presa din Austria a analizat remiza dintre cele două echipe și consideră că jocul echipei lor s-a rupt după golul lui David Miculescu, venit în prelungirile primei reprize.

LASK Linz a dominat prima repriză din Austria, dar roș-albaștrii au fost superiori în repriza secundă, când au avut ocazii mari și ar fi putut marca pe contraatac.

Presa din Austria a remarcat jocul prestat de FCSB în partea secundă a meciului și crede că prestația lui Linz a fost un dezastru.

+28 FOTO

Ce a scris presa din Austria după LASK Linz - FCSB

„LASK Linz a început bine meciul, iar Taoui a reușit să deschidă scorul. Cu toate acestea, un dezastru s-a produs în finalul primei reprize și a continuat și după pauză. Mai întâi a venit golul egalizator marcat de Miculescu, iar apoi căpitanul Robert Zulj s-a accidentat și a fost schimbat.

S-a văzut o schimbare în joc după acel moment. LASK nu a mai fost la fel de periculoasă, iar FCSB a controlat mai mult jocul”, au scris jurnaliștii austrieci de la Kicker.

Returul se va disputa pe 29 august, pe stadionul Ghencea. Echipa care se va califica va juca în Europa League, iar cea care va pierde va merge în Conference League.

A fost un meci bun, am avut ocazii, nu am reușit să înscriem, suntem fericiți pentru egal. Nu putem spune că e ușor, și cu Sparta am pierdut la noi, după egal la ei

- David Miculescu, atacant FCSB

Nu cred că se va întâmpla ce s-a întâmplat cu Sparta. În repriza a doua puteam să marcăm câteva goluri, dar nu am reușit. Sperăm să stăm bine la București, ei vor încerca să ne destabilizeze cu pase între linii.

- Florin Tănase, atacant FCSB

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”