INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL GHARAFA

Florinel Coman, mai bun decât fostul atacant de la Real Madrid » Ce notă a primit după ultimul meci în Qatar

Florinel Coman (26 de ani, aripă stânga), fostul fotbalist de la FCSB, a fost titular în meciul câștigat de Al Qharafa cu scorul de 3-1 în fața celor de la Umm Salal, în runda cu numărul #7 a primei ligi din Arabia Saudită.

Articol de - Publicat sambata, 19 octombrie 2024, 09:27 / Actualizat sambata, 19 octombrie 2024 11:07

Florinel Coman (26 de ani, aripă stânga), fostul fotbalist de la FCSB, a fost titular în meciul câștigat de Al Qharafa cu scorul de 3-1 în fața celor de la Umm Salal, în runda cu numărul #7 a primei ligi din Qatar.

Florinel Coman s-a aflat pe teren timp de 96 de minute și a avut o prestație bună, chiar dacă nu a reușit să marcheze sau să paseze decisiv.

Ilie Dumitrescu n-a mai suportat și i-a transmis un mesaj în direct lui Dorinel Munteanu: „De unde până unde?! Susțin ce spun!”
U CLUJ - OȚELUL

Florinel Coman, al doilea cel mai bun fotbalist de la Al Gharafa

Pe site-ul de statistică Sofascore românul a primit nota 8,2, a doua cea mai mare din echipa lui, după căpitanul Ferjani Sassi, autorul unui gol.

Joselu, câștigător al Ligii Campionilor cu Real Madrid în sezonul trecut, a marcat un din penalty și a primit nota 7,4.

Toate golurile întâlnirii au venit după pauză. Echipa oaspete a deschis scorul în minutul 49, prin Mance. După câteva minute, Joselu a restablit egalitatea de la punctul cu var. În minutul 88, echipa lui Florinel Coman a trecut în avantaj după reușita lui Sassi, pentru ca Jamal Hamed să stabiliească scorul final în prelungiri.

După primele 7 etape, echipa lui Florinel Coman se clasează pe locul 5 în Qatar, cu 11 puncte, în timp ce Umm Salal ocupa poziția a 6-a, cu 10 puncte.

În acest start de sezon, internaționalul român a reușit două goluri și o pasă decisivă în primele 7 meciuri.

Ei și-au dat banii tot lor în Vietnam. Au președinte italian, el i-a învățat cu astfel de combinații. Și nu au ce să facă, pentru că plătește guvernul, sunt banii lor. După ce vine hotărârea FIFA, se duc la guvern și ăia le dau banii imediat la câți bani au. Nu mai întreabă, dau banii direct.