INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CAGLIARI

Răzvan Marin a fost titular în Udinese - Cagliari, în etapa #9 din Serie A

Răzvan Marin/ foto Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 25 octombrie 2024 21:24 / Actualizat vineri, 25 octombrie 2024 21:27

Răzvan Marin (28 de ani) a fost titular pentru Cagliari în meciul pierdut cu Udinese, scor 0-2, în etapa #9 din Serie A.

Mijlocașul român a revenit ca titular în Serie A după mai bine de o lună. Pe 20 septembrie juca din primul minut pentru Cagliari cu Empoli, scor 0-2. Marin a fost rezervă cu Parma, 3-2, și Juventus, scor 1-1, reușind să marcheze de fiecare dată după ce a intrat. Runda trecută, la 3-2 cu Torino, a intrat la pauză.

Patronul din Superliga îl vrea pe jucătorul făcut praf de Gigi Becali: „L-aș lua oricând de la FCSB”
FCSB

Răzvan Marin, titular pentru Cagliari în meciul cu Udinese

Cagliari nu a avut nicio șansă cu Udinese, surpriza începutului de sezon din Serie A. Echipa lui Răzvan Marin a fost dominată din primul minut, jucătorul român fiind pus la treabă la mijlocul terenului. În ciuda dominării, Udinese nu a marcat cât timp Cagliari a avut 11 jucători pe teren. A făcut cu om în plus, în minutul 35.

Lucca a înscris cu o lovitură de cap după o săritură în stilul lui Cristiano Ronaldo. Asta după ce Makoumbou fusese eliminat doar 5 minute mai devreme, după ce a văzut al doilea galben în urma unui fault din spate.

Davis a marcat pentru 2-0, în minutul 78, și a stabilit soarta partidei. Răzvan Marin a fost schimbat în minutul 89, după un meci în care nu a ieșit în evidență și în care a fost nevoit să alerge după minge.

A atins balonul de 42 de ori și a reușit să dea 24 de pase din 31 încercate.

Clasamentul din Serie A

FINAL. Udinese - Cagliari 2-0

Echipe de start la Udinese - Cagliari

Udinese: Okoye - Kabasele, Bijol, Toure - Ehizibue, Lovric, Karlstrom, Payero, Kamara - Lucca, Davis
Antrenor: Kosta Runjaic

Cagliari: Scuffet - Zappa, Mina, Luperto - Dentello, R. Marin, Makombou, Adopo, Augello - Gaetano, Piccoli
Antrenor: Davide Nicola

Stadion: Stadio Friuli
Arbitru: Gianluca Manganiello

Cifrele lui Răzvan Marin în Serie A, înainte de Udinese - Cagliari

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
În plin divorț, soția lui Bogdan Vasiliu, rapidistul reținut de DNA, a transmis un mesaj neașteptat: „Mi-am făcut duș, m-am fardat...”
Stiri extrasport

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”