FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - PETROLUL

Scos din primul „11” chiar înainte de FCSB - Petrolul: a vomitat la încălzire!

Ricardinho, scos din primul 11 la FCSB - Petrolul, după ce s-a simțit rău la încălzire

Articol de - Publicat sambata, 21 septembrie 2024 21:43 / Actualizat sambata, 21 septembrie 2024 22:49

Fundașul dreapta Ricardinho (30 de ani) s-a simțit rău pe parcursul zilei și nu a mai putut intra titular în FCSB - Petrolul, deși inițial fusese trecut în primul „11” pe foaia de joc.

Staff-ul tehnic al Petrolului intenționa să abordeze meciul cu FCSB cu Ricardinho pe poziția de fundaș dreapta, însă planul a fost dat peste cap de starea medicală a fotbalistului portughez.

Ricardinho, fundaș dreapta ajuns la Ploiești în această vară, s-a simțit rău pe parcursul zilei. Din informațiile GSP.ro, simptomele au debutat în jurul orei prânzului. Ricardinho a acuzat durere de cap și chiar a vomitat în orele premergătoare meciului.

Ricardinho, scos din primul „11” chiar înainte de FCSB - Petrolul: a vomitat la încălzire

Totuși, a ținut să forțeze, să vadă cum se simte înaintea meciului, așa că a fost trecut inițial pe foaia de joc. Lusitanul nu s-a simțit deloc bine la încălzire, a vomitat din nou, astfel că a fost înlocuit în primul „11” de Sergiu Hanca.

Legitimat 6 ani la FC Voluntari înainte de a semna cu Petrolul, Ricardinho a jucat în 8 meciuri pentru Petrolul: 3 victorii, 4 egaluri, o înfrângere.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”