FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - PETROLUL

Două accidentări în 14 minute în FCSB - Petrolul! » Și-au pierdut cel mai bun om în startul meciului

Cei de la Petrolul Ploiești au fost măcinați de accidentări în primele minute ale meciului cu FCSB, din runda cu numărul #10. +13   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 21 septembrie 2024 22:04 / Actualizat sambata, 21 septembrie 2024 22:46

Imediat după startul partidei, Gicu Grozav a fost implicat într-un duel cu Valentin Crețu, fundașul dreapta de la FCSB, în urma căruia a căzut prost, lovindu-se la glezna piciorului drept.

+8 FOTO

Acesta a resimțit dureri, dar a decis să continue partida. A reușit până în minutul 11, când s-a așezat pe gazon și nu a mai putut să continue. Mehmet Topal, antrenorul „lupilor”, l-a înlocuit imediat cu Akosah-Bempah, fotbalist ajuns în această vară la Ploiești.

Accidentarea lui Grozav nu pare una foarte gravă, din moment de acesta a părăsit gazonul pe propriile picioare. Gicu Grozav este cel mai important fotbalist de atac al Petrolului de la revenirea în „lupilor” pe prima scenă a fotbalului românesc. În acest sezon, fotbalistul a fost titular în toate cele 10 meciuri, timp în care a marcat două goluri.

În minutul 14, Petrolul l-a pierdut și pe Baiano, care s-a accidentat în urma unui duel cu Darius Olaru. Nici acesta nu a mai putut continua partida și a părăsit terenul, dar nu cu aceeași lejeritate precum Grozav. A avut nevoie de sprijin.

Petroliștii s-au speriat și în minutul 26, când Radunovic l-a lovit cu cotul în gură pe Rădulescu. Chiar dacă lovitura i-a produs sângerarea, Rădulescu a putut continua partida.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”