FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - PETROLUL

Mihai Popescu a fost eliminat, apoi s-a apucat să dea autografe la margine // foto: GSP +9   FOTO

Articol de , - Publicat sambata, 21 septembrie 2024 22:17 / Actualizat sambata, 21 septembrie 2024 22:43

Mihai Popescu (31 de ani), fundașul central venit în această vară de la Farul, a văzut „roșu” direct în prima repriză a meciului dintre FCSB și Petrolul Ploiești, din runda cu numărul #10 din Superliga.

Mihai Popescu a debutat în tricoul celor de la FCSB etapa trecută, în remiza cu CFR Cluj, scor 2-2. După acel meci, Gigi Becali și Mihai Stoica au avut cuvinte de laudă la adresa apărătorului.

Asta nu se va mai întâmpla și după meciul cu Petrolul. Mihai Popescu și-a lăsat echipa în 10 după doar 29 de minute.

+4 FOTO

FCSB, rămasă în 10 oameni cu Petrolul după eliminarea lui Mihai Popescu

La scorul de 1-0 pentru FCSB, Mihai Popescu și Alexandru Tudorie erau implicați într-un duel aerian la mijlocul terenului. Atacantul Petrolului avea prim-planul, dar Popescu a venit din spate, încercând să îi ia fața.

Apărătorul a ridicat brațul prea sus și l-a lovit pe Tudorie cu cotul în partea din spate a capului, provocându-i acestuia sângerarea. Tudorie a rămas pe teren aproximativ două minute, apoi a putut continua partida.

„Centralul” Rareș Vidican nu a stat pe gânduri și i-a arătat cartonașul roșu lui Mihai Popescu. Acesta nu a înțeles decizia și a constestat vehement. Vidican nu a fost chemat la monitorul VAR pentru a revedea faza.

Acest incident a venit la câteva minute după ce Grozav și Baiano au fost accidentați și au părăsit terenul. Petroliștii s-au speriat și la faza de la mijlocul primei reprize, când Radunovic l-a lovit pe Rădulescu cu cotul în cap, dar jucătorul bucureștenilor n-a primit nici măcar „galben”.

A început să dea autografe pe margine

Eliminat, Mihai Popescu a rămas la intrarea pe tunelul care duce spre vestiare, urmărind de acolo restul primei reprize. Fanii de la Tribuna 1 au profitat de prezența lui în proximitate și i-au cerut autografe, fotbalistul conformându-se bucuros.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”