FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCSB 0-1

Florin Tănase, omul care i-a adus victoria FCSB-ului: „Sper ca meciul ăsta să fie începutul”

Sepsi - FCSB/ foto Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat luni, 30 septembrie 2024, 00:03 / Actualizat luni, 30 septembrie 2024 00:17

Florin Tănase (29 de ani), atacantul lui FCSB, a vorbit la finalul meciului cu Sepsi, câștigat cu 1-0.

FCSB a câștigat meciul cu Sepsi după ce Florin Tănase a marcat singurul gol al partidei. Aceasta a fost a treia victorie pentru echipa lui Becali în acest sezon.

Acesta a fost primul gol pentru atacant de la revenirea la FCSB, din această vară.

Declarația lui Florin Tănase, după Sepsi - FCSB 0-1

„Primul gol, sunt fericit că am reușit să marchez, sunt și mai fericit pentru cele 3 puncte, aveam mare nevoie. La Steaua trebuie să câștigi tot timpul, nu doar acest meci.

Sper ca acest meci să fie un început pentru noi. Eu muncesc, eram în urmă cu pregătirea, era normal să nu pot să duc mult, sigur va fi fin ce în ce mai bine. Eu cred că putem, avem jucatori valoroși, putem să ne batem de la egal la egal în Europa”, a declarat Florin Tănase la finalul meciului.

După acest meci, FCSB a urcat pe locul 10 în clasament, iar înainte era pe 14.

Clasamentul actual al Superligii

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Extraordinară etapă!” » Gigi Becali a anunțat primul transfer al iernii, a încurajat derapajele lui Dorinel și a numit echipa care va ieși din play-off: „Foarte slabă, să mă ierte!”
Atletico Madrid - Real Madrid, întrerupt 20 de minute! Ultrașii gazdelor, gesturi scandaloase. Cadru șocant cu Thibaut Courtois