FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT

Ce le-a spus Marius Măldărășanu jucătorilor la pauza eșecului dureros cu Petrolul

Marius Măldărășanu  foto: Imago Images
Marius Măldărășanu foto: Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 27 septembrie 2024, 20:19 / Actualizat vineri, 27 septembrie 2024 20:29

Marius Măldărășanu (49 de ani), antrenorul de la Hermannstadt, a fost foarte dezamăgit la finalul meciului pierdut cu Petrolul, scor 1-4.

După acest meci, Hermannstadt a ajuns la 4 înfrângeri stagionale în Superligă. Formația este pe locul 7 în clasament.

Declarația lui Marius Măldărășanu de la finalul meciului

Marius Măldărășanu a fost foarte supărat la finalul meciului. Antrenorul a dezvăluit ce le-a spus jucătorilor la pauza meciului

„La 3-0 le-am spus că orice gol ne poate băga în joc. Acum trebuie să pregătim următorul meci. Statistica arată că suntem echipa cu cea mai puține faulturi, dar asta este dacă tot luăm goluri.

Le-am spus la pauză că tactic nu au greșit cu nimic, au ratat, vine o fază fixă și ei marchează. Mă uitam la ei, aveau fețele plecate și nu aveau ce face, asta este, felicitări Petrolului.

Din păcate luăm goluri multe, trebui să reglăm acest aspect. E un meci pe care trebuie să îl uităm. Trebuie să învățam din înfrângeri.

Am încredere în băiți, normal că nu pot să îi bag pe toți, dar încercăm. Cred în toți, sunt jucători de calitate. Tot 4-2-3-1 este mai ok pentru noi, asta au arătat rezultatele din ultima perioadă. Nu putem să ne plângem, vine alt meci”, a declarat Marius Măldărășanu la finalul partidei, la Prima Sport.

Clasamentul actual al Superligii

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Nu mă mai uit la meciurile lui!” » Antrenorul care l-a descoperit pe Ștefan Târnovanu, mărturie dureroasă, chiar după FCSB - RFS: „Dacă era un băiat cu bun simț ...”
Europa League

„Nu mă mai uit la meciurile lui. Îi urez succes!” » Antrenorul care l-a descoperit pe Ștefan Târnovanu, mărturie dureroasă, chiar după FCSB - RFS

Gigi Becali, dezlănțuit după victoria FCSB! 3 jucători remarcați: „Nu doar că-i măresc contractul, îi iau și apartament!” + „Miculescu e jucător de luptă, o să joace cu PAOK”