FOTBAL  »  Superliga  »  BISTRIŢA - ASTRA 1-2

VIDEO Victorie pentru Stelea la primul meci ca antrenor principal » Bistriţa - Astra 1-2

Kehinde Fatai a adus victoria Astrei

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 iulie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 22 iulie 2012 20:50

Astra a învins cu 2-1 la Bistriţa şi Bogdan Stelea a debutat cu succes pe banca prahovenilor.

Oaspeţii au început furtunos, un start de coşmar pentru echipa lui Nae Manea. În minutul 6, Fatai a deschis scorul dintr-o centrare a lui J. Morais. Vezi AICI golul

După doar 4 minute, jucătorii lui Stelea au făcut şah-mat apărarea bistriţenilor şi Fatai a realizat "dubla".Vezi AICI golul

Predescu a redus din diferenţă cu o lovitură de cap din afara careului, după ce S. Lung jr. a respins in faţă. Vezi AICI golul

Repriza secundă a oferit un joc pe contre. intrat în locul lui Bratu, Curtuiuş a însufleţit atacul gazdelor, dar bistriţenii s-au lovit de un Lung jr. în mare formă. Astra lui Stelea a preferat să lovească pe contraatac şi a reuşit să conserve rezultatul. Stelea debutează cu succes pe banca prahovenilor.

Vezi AICI desfăşurarea liveTEXT!

Echipe de start:

Gloria: Bota - Peteleu, D. Stan, Kanon, Cafasso - Predescu, Anton, Feher, Romario - Layo, Fl. Bratu
Antrenor: Nae Manea

Rezerve: Oghinciuc, V. Năstase, Tîrcă, Ayza, Curtuiuş, O. Ionescu, Traşcă

Astra: S. Lung jr.- Bărboianu, Găman, Ben Jussef, Ben Djemia- Enache, A. Mureşan, Seto, J. Morais - Fatai, M. Ivanovski
Antrenor: Bogdan Stelea

Rezerve: D. Moldovan, Tembo, Budescu, DiStefano, Bukari, Melinte, Măţel

Arbitru: Paul Unimatan

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Atunci am turbat!” » Marius Șumudică, SHOW inconfundabil la interviu: „Au ieșit ghioceii, vin cu stropitoarea!”
Nicușor Dan, anunț de ultim moment despre Arena Națională
Dune 3 se poate filma în Anglia! Imagini catastrofale surprinse la arena Plough Lane » Meciul cu Newcastle, amânat

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură