FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - OŢELUL GALAŢI 1-0

Zapata: "Ne-am făcut treaba, acum aşteptăm jocul rezultatelor"

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 martie 2010 00:00

Portarul Stelei Rufay Zapata e fericit pentru că a revenit în poartă şi spune că i-a fost destul de greu din cauza terenului, care i-a jucat feste. Goalkeeperul roş-albastru speră ca Steaua să învingă Dinamo în derby-ul etapei viitoare.

"Am suferit mult, dar bine că am luat trei puncte esenţiale pentru noi. Am fost foarte aproape să iau gol de la portar, dar bine că am avut puţin noroc. Trebuia să cîştigăm la un scor mai mare, dar bine că s-a terminat aşa.

În repriza a doua am căutat să ţinem de rezultat, trebuie să ţinem echipa sus, ca să profităm. Cred că în repriza a doua am jucat inteligent, am ştiut că ei vor veni peste noi, am avut ocazii. Am spart gheaţa, mergem la Dinamo, un meci foarte important pentru noi, ne dorim victoria.

În fotbal e important să fii pregătit, iar cel care are ocazia să dea totul. Terenul e foarte greu, am vrut să dau cu stîngul, am făcut preluare pentru că nu aveam altă variantă.

Sîntem conştienţi de ce trebuie să facem, ştim şi cît de important e pentru suporteri. Noi ne-am făcut treaba, acum aşteptăm ca jocul rezultatelor să ne avantajeze", a spus Zapata la "Premium Liga", de la GSP TV.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”